Art of CGI  12 Temmuz 2018   Ana Sayfa/Yazılım  

Storyboard Çizimcileri için Foundry’den Flix

6 sene önce

Foundry, orijinal olarak Sony Pictures Imageworks’te geliştirilen yeni nesil “ortak çalışma hikaye geliştirme aracı (stroyboard)”  nın en son güncellemesi olan Flix 5.4’ü piyasaya sürdü.

Güncelleme, taranmış eskizlere başlamaktan ziyade, doğrudan Photoshop’ta bir küçük resim kartı oluşturmayı mümkün kılar; ve Premiere Pro’ya yayınlanırken otomatik olarak bir iletişim sayfası oluşturur. Flix 5.4 yönetmenlerin, yapımcıların ve editörlerin hikaye geliştirme sürecinde sanatçılarla birlikte çalışmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Platform, sürüm yönetimi ve çekim inceleme yetenekleri ile tamamlanmış Photoshop ve Maya dahil olmak üzere başka yazılımlarda taranmış veya oluşturulmuş film şeridi görüntüleri için merkezi bir havuz sağlamakta. Yüklenen görüntüler, üretim için gereken boyut ve en boy oranına dönüştürülür ve PDF formatında oynatma listeleri veya otomatik olarak oluşturulan storyboard olarak dışa aktarılabilmektedir.

Animasyon için, Flix Media Composer, Final Cut Pro ve Premiere Pro’ya iki yönlü bağlantı sağlar. Ayrıca bir stüdyonun mevcut varlık yönetimi sistemlerine entegre etmek için Shotgun’a bağlanabilir.

Flix 5.4, Flix’in Photoshop araçlarını güncellemekte ve bu sayede Flix’in doğrudan yazılımda bir küçük resim geçişi başlatmasını mümkün kılmaktadır. Ayrıca, zaman çizelgesindeki kareler, video zaman çizelgesindeki animasyonlar veya katman kompozisyonları ile değiştirmek için seçenekler de dahil olmak üzere, storyboard panellerini güncellemek için bir dizi Yeni Değiştirme eylemi vardır.

Çizim klipleri ALE ve ses dosyaları ile birlikte otomatik olarak AAF olarak ihraç edilebilir. Değişiklikler ve yeniliklerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir