Art of CGI  13 Temmuz 2020   Ana Sayfa/Sektörel  

Ubisoft’un Koltuğu Sallanıyor

4 sene önce

Guillemot, “Ubisoft, çalışanları için güvenli ve kapsayıcı bir işyeri ortamını garanti etme yükümlülüğünü kısa sürede yerine getirdi” açıklamasını yapan firmayı 1986 yılında kuran ve firmanın CEO su olan Yves Guillemot’a bu açıklamayı yapmasına neden olan ise şirketteki bazı üst düzey yöneticilerin taciz ve ayrımcılık iddialarına karışmış olması.

İşte bu iddialardan dolayı şirket hisseleri bu Pazartesi haftaya %9 düşüş ile başladı. Peki bu iddialar nedir ve #MeToo hareekti nedir diye merak ediyorsanız BURAYA bir göz atın.

Bu sektörde olupta Ubisoft’un adını duymayanınız yoktur herhalde. Ubisoft 28 ülkede stüdyoları olan (ya da eski adıyla Ubi Soft) Fransız video oyun geliştiricisi ve yayımcısıdır. Kısmen(%20) Amerikalı Electronic Arts ile ortaktır, fakat yine de Electronic Arts firmasından bağımsız olarak çalışmaktadır.

Bu iddialardan sonra Ubisoft Cumartesi günü grubun baş tasarımcı yöneticisi (CCO) Kanada stüdyolarının genel müdürü ve küresel insan kaynakları başkanının derhal yürürlükte olan görevlerinden istifa ettiğini söyledi.

Ayrıca şunuda belirtelim Assassin’in Creed ve Pers Prensi gibi oyunlar yapan Ubisoft, geçtiğimiz ay medyanın cinsel taciz ve ayrımcılıkla ilgili söylediği iddiaları araştırmak için harici danışmanlar tuttuğunu söylemişti.

art-of-cgi-advertorial

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir