Art of CGI  1 Haziran 2021   Ana Sayfa/Oyun & Sinema/Yazılım  

Unreal Engine 5 ile 10 Milyar Poligonlu Sahne

3 sene önce

Gary Freman adlı bir geliştirici, Unreal Engine 5 ile köpeğinin olduğu 10 milyar poligonluk bir UE sahnesi ortaya çıkardı.Ionized Games Baş Geliştiricisi Gary Freman tarafından oluşturulan nanit teknolojisine sahip olan sahne tam tamına 10 milyar poligon içeriyor.

Geliştirici, yatağında uyuyan köpeğinin 122 fotoğrafını çekip bunları Reality Capture’a yükledi ve ortaya 10 milyon poligon içeren köpeğinin 3B model çıkarttı. 4K dokular ile Unreal Engine 5’e aktarara modelin 1000 örneğini oluşturmak üzere Nanite ağlarını kullandı.

Sonuç olarak 10 milyar poligonlu olarak ortaya çıkan sahnenin 60 FPS oyun motoru tarafından sorunsuz şekilde oynatılması dikkatlerden kaçmadı. Freeman’ın sisteminin Ryzen 7 5800X, EVGA RTX 3070 XC ve 32 GB RAM özelliklerine sahip olduğunu da belirtelim.

Geliştirici yeterli olacağına inandığı bir GTX 750 kullanarak da benzer bir sahne oluşturma planları yapıyor.

Sahnenin belirgin karmaşıklığına rağmen, sistemin tam yüke yakın olmadığı ifade ediliyor. Freeman ayrıca veri boyutunun 1.5 GB olduğunu belirtiyor ve GTX 750 kullanarak da benzer bir sahne oluşturma planları yapıyor ayrıca uzun uğraşlar sonucu sahneyi 50-100 MB boyutuna düşürebileceğine inanıyor.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir