Art of CGI  18 Eylül 2018   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Unreal Studio Eylül 2019’a Kadar Ücretsiz

6 sene önce

İlk olarak Datasmith adıyla piyasaya sürülen mimari görselleştirmecilerin işini çok kolaylaştıran Epic Games firmasına ait gerçek zamanlı görselleştirme platformu Unreal Studio’nun beta süresini Eylül 2019’a kadar ücretsiz olarak kullanıma açtı.

Aslen bu Kasım da ücretsiz sürüm sona erecekti. Daha sonra Chaosgroup ile anlaşmaya varan firma şimdilik 3ds Max yazılımındaki V-Ray sahnelerine destek veriyor. Bunları Unreal Studio yardımıyla oyun motoruna aktarıyorsunuz ve gerçek zamanlı görselleştirmenin keyfini çıkarıyorsunuz.

Haberin kapağındaki çalışma görselleştirme sanatçısı Pawel Mielnik tarafından Unreal Studio’nun beta versiyonu kullanılarak elde edildiğini de unutmadan belirtelim.

Firma verilerine göre, bugüne kadar beta sürüm için 100.000’den fazla kullanıcı kaydoldu. Temmuz 2018 itibariyle Unreal Engine için 6.3 milyon kullanıcıya erişildi. Epic Games’e göre, “Unreal Studio’nun geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmak için daha fazla yaratıcılık ve geliştiricileri güçlendirmeye” ön ayak olmak için bu ücretsiz kullanım süresini uzattılar.

Datasmith’in ayrıca önünde Revit, Cinema 4D ve Maya gibi yazılımlara getireceği aktarma seçenekleri ve geliştirmeler 2019 Eylül ayına kadar tamamlanacak. Unreal Engine kullanımının hızla yükseldiği bildirilen Epic Games, Unreal Studio’yu pazar payını güvence altına almak için bu süreyi uzattı ve en büyük rakibi Unity’nin de Octane Render ile anlaşması ortalağı daha da kızıştıracağa benziyor.

Eylül 2019 dan sonra aylık 49 dolar ile kullanıcılara hizmet vermeye devam edecek. Ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir