Art of CGI  19 Ekim 2017   Ana Sayfa/Yazılım  

Yepyeni Bir Deneyim: Creative Cloud 2018

7 sene önce

Adobe MAX Creativity Conference etkinliğinde Creative Cloud yazılımları için birçok yenilik duyuruldu. Etkinliğin 1. gün özetini aşağıdan izleyebilirsiniz.(İng) Ve konferansı canlı olarak takip etmek isterseniz buradan buyurun.

Önceden beta sürümünde olan 3 uygulama: kullanıcı arayüzü tasarımı için Adobe XD CC, 2 boyuttan 3 boyuta birleştirme için Adobe Dimension CC ve 2 boyutlu karakter animasyonları için Adobe Character Animator CC nin final sürümleri kullanıma hazır.

Ek olarak Lightroom CC uygulaması artık dahili bulut depolama özelliğine sahip. Adobe’un KyleBrush.com satın alımının da ardından Photoshop CC ile artık 1400 fırça varsayılan olarak gelecek. Ve en önemli özelliklerden biride Photoshopa 360 derece panoramik görüntüleri düzenlemek için yeni araçlar eklenecek olması.

Illustrator CC de daha az dağınıklık için daha iyi bir panel düzeni sunan geliştirilmiş Essentials çalışma alanı ve InDesign CC içinde sonnot ve dipnotlar özelliği eklenecek. Premiere Pro CC için  en büyük yeniliklerde biride birden fazla açık proje üzerinde eş zamanlı çalışma sağlaması. Bu ise sekme tabanlı yapı sayesinde sağlanıyor. Ayrıca projeyi kilitleyerek üstüne yazılmasını engelleyebilmeniz bu sürümün yeniliklerinden.

After Effects CC ise JSON verileri ile tablolar ve grafikler oluşturma ve katman geçişleri hazırlamahareket bulanıklığı ve diğer efektler de GPU teknolojisi kullanması performans artışı sağlayacak.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

“Yepyeni Bir Deneyim: Creative Cloud 2018” için bir cevap

  1. Oğuz dedi ki:

    Adobe sonunda atağa kalkıştı, lakin after için düşük bir güncelleme geliyor gibi her halükarda after ve premier için gelen optimizasyonlar çok çok önemli, beklenen ve mutlu eden haberler için sağol artofcgi <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir