Art of CGI  24 Eylül 2018   Ana Sayfa/Sektörel  

2018’in Dünya Geneli En İyi CG ve Animasyon Okulları

6 sene önce

Uluslararası öğrenci ödülleri programı The Rookies, dünyanın en iyi CG okulları için 2018 sıralamasını yayınladı. Listede 87 ülkeden 580 okulun performansı değerlendirildi. 2009 yılında kuruluşundan bu yana, daha önce CG Öğrenci Ödülleri olarak bilinen Rookies – genç CG sanatçıları için dünyanın en büyük ve en prestijli ödül programlarından biri haline geldi.

Aşağıdan sıralamaya giren en iyi okulları görebilirsiniz. Geçen yılki 2017 listesi haberi ilginizi çekerse buradan buyurun.

1 – En iyi VFX Okulu ödülü: Gnomon School– (A.B.D)

2 – En iyi Animasyon Okulu ödülü: Gnomon School– (A.B.D)

3 – En iyi Oyun Geliştirme Okulu ödülü: Howest University– (Belçika)

4 – En iyi Hareketli Grafik Tasarım Okulu ödülü: Savannah College of Art and Design SCAD (A.B.D)

5 – En iyi Dijital İllustrasyon Okulu ödülü: Flinders University / CDW Studios (Avustralya)

Aslına bakılırsa geçen yıldan farklı olarak VFX kategorisinde Almanya’dan geçen yıl birinci olan Filmakademie Baden-Württemberg’ın liderliğini Gnomon elinden alarak bu yıl iki kategoride birden birinci oldu.

Bu yılki ödüller, geçen yıla göre % 6 artışla 2,914 öğrencinin katılımı sağlandı. Rookies’in kurucu ortağı Andrew McDonald, “Geleneksel okul sıralamasının (akran ve işveren değerlendirmeleri ile öğrenci-öğrenci oranına göre… en iyi yaratıcı okulları sıralarken yeterli olmadığını düşünüyoruz” dedi.

Haberin orjinal içeriğine buradan ulaşabilirsiniz. Linkteki sayfanın en altında bulunan alana email adresinizi yazarak listenin bir kopyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Etiketler: ,
Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir