Art of CGI  30 Ekim 2023   Ana Sayfa/Eğitim  

2023’ün En İyi CG Okulları

8 ay önce

Uluslararası öğrenci ödülleri programı kapsamında The Rookies tarafından düzenli olarak verilen ve farklı coğrafyalardan 50 okulun ödül aldığı liste yayınlandı.

Bu yılki listede Fransa’nın “New3edge” en yaratıcı okul seçilirken ayrıca 3D animasyonlar, illüstasyon ve konsept sanatlar kategorilerinde de bireysel bireysel kategori ödülünü de aldı.

CG okulları için dünyadaki en kapsamlı ödül programlarından biri olan 2009 yılında kurulan önceki adıyla “CG Öğrenci Ödülleri” olan program (The Rookies) genç sanatçılar için gün geçtikçe çok önemli bir hale geliyor. Bu yılki ödül oylamalarına farklı coğrafyalardan 107 ülke içinde 507 farklı kurum, geçen yıla göre %25 artışla 5517 öğrenci katıldı.

Üst seviye VFX, oyun ve konsept sanatçılarının da yer aldığı 150 den fazla jüri üyesinin öğrenci sunum dosyasını (portfolyo) değerlendirmesiyle bir dizi yaratıcı ve teknik kritere ve işe yerleştirme oranlarına göre verilen puanlar finalde toplanarak sıralama belirleniyor.

Şunu da belirtmekte fayda var ki tüm özel sıralamalarda olduğu gibi bireysel sonuçlar tartışmaya açık olup puanlar okulların hangi öğrencilerini yarışmaya katılmaya teşvik etmesine göre de farklılıklar göstermektedir. Ancak Rookies’in skor sistemi göreceli olarak şeffaf olduğu ve büyük bir veri havuzuna dayandığından dünya çapındaki okulların kalitesini sıralamada en iyi kaynak haline gelmiş durumda.

Farklı kategorilerde dereceye giren okulların listesine BURADAN ulaşabilirisiniz.
Ayrıca mimari görselleştirme üzerine eğitim veren ve farklı bir kategori oluşturan listede de ipi İspanya’dan “School-ing” göğüsledi.

Ödülleri de merak ederseniz eğer sizi şöyle alalım.

Daha fazlası için sosyal medya hesaplarımızı lütfen beğenmeyi unutmayın. DEĞİŞİM PEK YAKINDA.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir