Art of CGI  20 Eylül 2018   Ana Sayfa/Reel  

38. Hafta VFX, Showreel ve Breakdown Video Seçkilerimiz

6 sene önce

Youtube kanalımızın hazırlıkları devam ederken VFX, Showreel ve Breakdown gibi video içerikleri elimizden geldiğince haftalık seçkiler halinde yayınlamayı düşünüyoruz.

İlk olarak geçen hafta Cezmi Kardaş’ ait haberi burada yapmıştık. 1999’dan bu yana birçok dizi ve sinema filminin görsel efekt çalışmasını gerçekleştiren ve süpervizörlüğünü yapmış olan Cezmi Kardaş’a ait 2018 colorist reel’ini aşağıdan izleyebilirsiniz. Sanatçıya ait resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ülkemiz CG Artistlerinden ve Mimar Cihan Özkan Dünya çapında yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettirerek bizleri gururlandırıyor. Çalışmaları ile birçok galeriye girmiş ve ödüller almış sanatçımız geçmişe dönük çalışmalarından seçtiklerini Retrospective Reel 2014-2018 adıyla yayınladı. Sanatçıya ait resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni çıkacak olan Honda markasına ait Amaze modelinin reklam breakdown videosu için şöyle alalım. IXOR 2005 yılında kurulan dünyanın dört bir yanındaki müşteriler için yüksek kaliteli görsel efektler ve 3D animasyon hizmetleri sunan bir firmadır. Firmanın resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Milk VFX, Netflix’e ait Altered Karbon dizisi için 70 görsel efekt çekimi gerçekleştirdi. Nicolas Hernandez’in Supervisor olarak görev yaptığı görsel efektler için sizi şöyle alalım. Firmanın resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

4th Creative Party 1996 yılında kurulmuş Kore merkezli bir görsel efekt ve animasyon firmasıdır. Firmanın resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Dikkat robotlar dünyamızı ele geçirebilir! Birçok bilim-kurgu filminde olduğu gibi Black Mirror’ın “Metalhead” bölümü de bu ciddi konuya değinmeden edememiş. Şüphesiz sezonun şu ana kadarki en gerilimli bölümüydü. Black Mirror, drama, macera, hiciv ve bilim kurgu tarzında 4 Aralık 2011 tarihinde yayınlanmaya başlayan İngiliz televizyon dizisi olup birkaç kanal değiştirdikten sonra bu yıl Netflix’e geçti.

Metalhead adlı bölüme ait VFX Breakdown videosu için sizi şöyle alalım. Bu bölümde DNEG’in elinden çıkmış. Firmanın resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T’Challa, hakkı olan tahta sahip çıkmak için izole yaşayan ancak teknolojik açıdan ileri seviyede olan halkına geri döner… Marvel’in ilk 10 yıllık film planlamasının Infinity War’dan önceki son filmi olan Black Panther, filminin fütürüstik doğası hakkında oldukça ayrıntılı bir yazıyı burada yayınlamıştık.

Filmin Double Negative (DNEG) planlarına ait çalışmaların breakdown videosu için sizi şöyle alalım.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir