Art of CGI  8 Aralık 2017   Ana Sayfa/Yazılım  

3ds Max 2018.4 Güncellemesi Yayınlandı

6 sene önce

Autodesk ülkemiz piyasasında 3D alanında oldukça popüler olan 3ds Max 3D modelleme ve animasyon yazılımının 2018.4’ü piyasaya sürdü ve Fluids simülasyon araç setini genişletti ve 3ds Max Batch’i tek başına çalıştırılabilir hale getirdi.

Firma ayrıca, Unreal Engine ve Lumion ile iyice kızışan mimari görselleştirme alanında VR çalışmalarına yönelik Stingray oyun motorunun sürümüne bir güncelleştirme olan 3ds Max Interactive 2.0’ı piyasaya sürdü.

3ds Max’in ana değişiklikleri 3ds Max 2018.3’te tanıtılan Fluids simülasyon araç setini etkiliyor ve Maya’nın Bifröst’u ile aynı teknolojiyi temel alıyor. Güncelleme ayrıca UV’leri doğrudan sıvı hacmi üzerine projelendirme özelliği içeriyor. Ayrıca süt, bal, yağ, kan ve çikolata da dahil olmak üzere ortak sıvı türleri için yeni ön ayarlar eklenmiş durumda.

Sahne Dönüştürücüsü, yazılımın geçerli sürümünde kullanılmak üzere eski sahneleri dönüştürme aracında da yenilikler mevcut. Detaylar burada.

Bu güncelleme ile gelen 3ds Max Interactive 2.0, ile IES ışıkları, daha özelleştirilebilir hale getirildi. Tonemapping desteği bunlardan biri. Bu Interactive 2.0 hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Autodesk Expert Elite Serdar Hakan hocamız daha önce bu 2018 sürümüne ait yeni özellikleri yayınlamıştı. Merak ederseniz sizi şöyle alalım.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir