Art of CGI  29 Mart 2021   Ana Sayfa/Yazılım  

3ds Max 2022 Yayınlandı

3 sene önce

Autodesk, 3ds Max 2022’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yeni özellikler, Slice, Symmetry ve Relax modifiyerinin yenilenmiş sürümlerinin yanı sıra Smart Extrude araçlarında yararlı geliştirmeler içeriyor.

Smart Extrude aracının iki yeni işlev kazanmasıyla içe doğru extrude yaparken, artık boolean çıkarmaya benzer şekilde bir delik oluşturmak için zıt yüzleri kesmek, silmek ve dikmek mümkün hale geldi Tersine, dışarı doğru bir ekstrude işleminde ise boole birleşimine benzer bir köprü oluşturulur.

Slice modifiyeri (değiştiricisi), yeni bir Radyal slice seçeneğiyle güncellendi. Düzlemsel dilimleme için artık X, Y ve Z eksenlerini tek bir değiştiricide dilimlemek mümkün. Önceden benzer bir şey elde etmek için 3 ayrı slice aracı kullanmak gerekiyordu. Ayrıca dilimlenmiş yüzleri otomatik olarak kapatma yeteneği de yani fillet cap yapma da yeni özellikler arasında. Simetri değiştirici, tek bir değiştiricide birden çok simetri düzlemi kullanma becerisiyle benzer özellikler kazanırken her iki değiştirici de gizmo’larını yüzeylere hizalayabilme yeteneği elde etmiş durumda.

Relax modifiyerisi noisli modellerin daha büyük ayrıntıları etkilemeden azaltabilen yeni bir Preserve Volume seçeneğiyle geliyor. Autodesk’e göre, tarama verileriyle iyi çalışacak şekilde tasarlanmış olan bu yeni özellik yakın zamanda piyasaya sürülen Retopology Araçlarının işlem süresini iyileştirmeye yardımcı olabilir açıklması yapıldı.

Daha fazla ayrıntıyı firmanın kendi sitesindeki bu makaleden bakabilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir