Art of CGI  21 Kasım 2017   Ana Sayfa/Teknoloji  

iPhone X ve Houdini ile Mocap Harikası

7 sene önce

Apple’ın 10. yılına özel çıkarttığı ve 3 Kasım tarihinden itibaren satışta olan iPhone X modelinin ekran üzerinde konumlandırılan gelişmiş sensörleri sayesinde yenilikçi bir teknolojiyle geldi. TrueDepth adı verilen bu kamera teknolojisi sayesinde parmak izi okuyucu özelliğini Face ID ile tarihe gömecek gibi duruyor.

Yüz tanımaya dayalı uygulamalar genelde resmi uygulamalar olarak kullanılsa da Apple’ın TrueDepth teknolojisi geliştiriciler için yakın gelecekte çığır açıcı yenilikler getireceği aşikar. Asus ve MSI için çalışan Moonshine Animation şirketinin görsel efekt sanatçısı Elisha Hung, iPhone X’un teknoloji ve Houdini FX ile kendi yüzünü yakalayan mocap harikası bir iş ortaya çıkardı.

Verileri almak ve özel bir dosyaya yazmak için iPhone X TrueDepth Kamera özelliği ile Xcode ARKit kullanan sanatçı bu özel dosyayı içe aktarmak içinse Houdini arayüzünde Python SOP kodlaması kullandı. Ortaya çıkan sonuçsa çok tatmin edici. Sanatçının face mocap çalışmasını aşağıdan izleyebilir buradaki haberimizden Arcore hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca sanatçının kendi İnternet sitesinde tüm bu süreci açıklayan yazısını Çince dilinde görebilirsiniz.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir