Art of CGI  25 Mayıs 2018   Ana Sayfa/Yazılım  

Maya için Realflow’a Merhaba

6 sene önce

Next Limit’in sıvı ve parçacık simülasyonu yazılımı olan RealFlow’un Maya için olan sürümünü piyasaya sürdü.

Eklenti, nParticles ve MEL komut dosyaları gibi yerel Maya teknolojileriyle doğrudan bütünleşerek GPU tabanlı Dyverso Multiphysics çözücü dahil olmak üzere RealFlow’un bağımsız sürümünden farklı özellikler içermekte.

Bağımsız yazılımdan daha düşük fiyat ile piyasaya çıkan eklenti Maya 1.0 Cinema 4D’den farklı olarak Maya’nın kendi doğal akışkan simülasyon sistemi olan Bifröst ve yerleşik bir üçüncü taraf alternatifi olan Phoenix FD’ye sahip olması nedeniyle kulvarda güçlü rakipleri var.

Cinema 4D versiyonunda olduğu gibi, GPU tabanlı Dyverso ve aynı zamanda sıvı, granül, viskoz ve viskoelastik sıvı simülasyon çözücülerini içeren eklenti ayrıca CUDA ve OpenCL’yi de desteklemektedir.

Maya ara yüzündeki hızlı iş akışını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

(RealFlow’un RealFlow | Maya’nın Bifröst simülasyonları ile etkileşimde bulunup bulunamayacağı konusunda basına yansıyan herhangi bir bilgi yok olursa güncelleme yayınlarız. Tamamlanmış simülasyonlar OpenVDB formatında filme alınabilir – Cinema 4D eklentisinden farklı olarak, Alembic dosyalarını içe aktarabilir veya dışa aktarabilir veya herhangi bir Maya oluşturucu kullanarak işleyebilirsiniz.

RealFlow | Maya 1.0 Windows, Linux ve macOS’ta çalışan Maya 2017+ için kullanılabileceğini de belirtelim.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir