Art of CGI  25 Ağustos 2017   Ana Sayfa/Yazılım  

Chaos Group Corona’yı Satın Aldı

7 sene önce

Yılın bomba haberi: Chaos Group(V-Ray) Render Legion(Corona Render) Satın Alıyor

Aylardır endüstride bazı büyük şeylerin yaşandığına dair söylentiler dolaşıyordu ve içimizden birçoğu bu oyunların bazılarının ne olacağı konusunda spekülasyon yapıyor olmasına rağmen, hiç kimse bunu tahmin bile edemezdi.

Chaos Group’tan Lon Grohs ve Teknik Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Vlado Koylazov ile yapılan görüşmede, bu satın alma, her şirketin artık diğerine karşı gerici olmaya ihtiyaç duymadığı ve birlikte daha güçlü oldukları anlamına geliyor. Ve Chaos Group ile Autodesk gibi daha büyük şirketlere karşı yarıştıklarının altına çizen yetkililer birlikte daha büyük işlere imza atacaklarının altını çizdi.

Herhangi bir satın alımda olduğu gibi, ortaya çıkacak birçok soru ve V-Ray ve Corona’nın geleceği hakkında spekülasyonlar olacaktır. Sektörümüzdeki satın alımların geçmişi muhtemelen endişe kaynağı olacaktır. Hem Lon hem de Vlado, bu algılamayı değiştireceğini söyleyebilecekleri hiçbir şeyin olmadığını ve yalnızca zamanının gerçek niyetini kanıtlayacağını söyledi. Dedikleri bu niyet, her iki ürünü de tutmak ve geliştirmektir. Her ürün farklı bir felsefe ve hedefle geliştiriliyor, bu nedenle bu ihtiyaca cevap vermek için portföylerini genişletmek mantıklı. Her iki ürünün geliştirilmesini durdurma planımız yok dediler. Birleşmenin ilk sonucu olarak DMC örnekleyicisi Corona 1.7’de olacak ve V-Ray’in dome light ışığı Render Legion takımı yardımıyla optimize edilecek.

vray corona örnek resim 1

Ve burada da mutlu beraberliğin tablosu: Vlado Koylazov (Chaos Group Kurucularından) Ondra Karlik (Corona Render Kurucusu)

vray corona örnek resim 2

Burada yapılan satın almanın açıklandığı d2 Konferansındaki konuşmayı izleyebilirsiniz. Konu hakkındaki ilk Türkçe içerik olan haberimizi okuduğunuz için teşekkür eder bu satın almanın sonucunda oluşan gelişmeleri zaman zaman yine sitemizde bulabileceğinizi belirtmek isteriz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir