Art of CGI  29 Eylül 2017   Ana Sayfa/Yazılım  

J.J. Abrams OctaneRender Danışman Kurulunda

6 sene önce

Star Wars yönetmeni J.J. Abrams OctaneRender’in şirketi olan OTOY’nin danışmanlık kuruluna katıldı.

Star Wars direktörü J.J. Abrams, William Morris, Ari Emanuel, Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt ve IBM Başkanı Samuel J. Palmisano gibi dünyaca ünlü isimlerinde bulunduğu yönetim kuruluna yer alacak. Şirketin en yeni girişim olan RNDR için yönetim kurulunda görev yapacak. RNDR, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin özünde bulunan aynı teknoloji olan blok zinciri kullanıyor ve yakında Hollywood filmleri için 3B görsel efektler oluşturmak için kullanılabilecek bir teknoloji.

Daha basit bir ifadeyle, RNDR ağı, herhangi bir sanatçının CG resimlerini ve videolarını Hollywood kalitesinde sağlamak için bilgi işlem güçlerini birleştiren kullanıcı topluluğudur. Şimdiye kadar, CG yi kullanan genç topluluklar ile Hollywood yapımları arasındaki en büyük fark, karmaşık dizileri oluşturmak için gereken milyonlarca dolarlık sunucular olmuştur. Abrams ce diğer üyelere bu arada oluşturulacak köprüde danışmanlık görevini üstlenecekler.

Bilmek isterseniz OTOY 2008 yılında Jules Urbach, Alissa Grainger ve Malcolm Taylor tarafından kuruldu. O tarihten bu yana Los Angeles şehir merkezindeki dört büroda 60’ın üzerinde çalışanıyla büyümeye devam ediyor.

otoy urbach jj abrams

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir