Art of CGI  10 Kasım 2018   Ana Sayfa/Yazılım  

Photoshop Alternatifi Ücretsiz Photopea

6 sene önce

Herhangi bir para ödemeden ve herhangi bir yazılım indirmeden Photoshop tarzı bir resim editörü ister misiniz? Photoshop alternatifi ve Photoshop klonu olan bu yazılım Photopea web tarayıcınızda çalışan ücretsiz bir resim düzenleme yazılımıdır.

Şaşırtıcı olan şey, uygulamanın tek bir kişi tarafından oluşturulduğu ve geliştirildiği gerçeğidir. Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde bulunan 28 yaşındaki programcı Ivan Kutskir kolejde bilgisayar bilimi okurken 7,000 saat harcayarak uygulamayı geliştirdi. 3.5 yıl boyunca günde yaklaşık 5 saat çalışarak geliştirdiği yazılımı geçen ay 1,5 milyon kişi kullandı. Kutskir kısa bir süre önce uygulamaya reklam yerleştirmeye başladı ve şimdi projesinden iyi bir gelir elde ediyor.

Kutskir, Photopea web sitesinde “Amacımız en gelişmiş ve uygun fiyatlı fotoğraf editörünü oluşturmak” dedi. Photoshop ile benzerliklerden dolayı aynı temel araçları ve aynı çalışma alanı size hiç yabancılık çektirmeyecek.

Photopea, ihtiyacınız olan dosya formatlarının çoğunu JPG ve GIF’den gerçek PSD dosyalarına kadar destekler. Hatta uygulamasının Adobe XD, Sketch, Gimp ve Corel uygulamalarının dosyalarını açabildiğini gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Ve evet, Photopea katmanları destekler, böylece gerekirse uygulamada oldukça karmaşık bir düzenleme yapabileceksiniz.

Yazılımı indirmek için buradan buyurun.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir