Art of CGI  16 Eylül 2018   Ana Sayfa/Eğitim  

Ücretsiz Foundry Nuke (Compositing) Eğitimleri

6 sene önce

Dikey kurgu olarak adlandırdığımız birçok farklı kaynaktan gelen görüntülerin, fark edilmeyecek derecede kusursuz birleştirilmesi olayına compositing denir. Bu işi yapan başlıca programlar Foundry Nuke, Blackmagic Fusion ve Adobe After Effect olarak sıralanabilir.

Foundry firmasının dikey kurgu alanında sektör lideri diyebileceğimiz ürünü hakkında daha önceden Türkçe kaynak yoktu. Yakın zamanda yayın hayatına başlayan YouTube Kanalı Egemen Yıldırımcan’ın Ege VFX kanalından yazılım hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Zaten kısıtlı hatta hiç olmayan içeriklerin devamı için Ege VFX kanalı takipte kalarak içerikleri beğenip paylaşalım. Dikey Kurgu nedir diye merak ediyorsanız daha önce kısaca burada paylaştığımız içerik tam size göre.

Ayrıca şunuda belirtelim Foundry firmasına ait bir diğer yazılım olan Modo ile modelleyeceğiniz sahneyi Mari ile kaplayabilir, Nuke ile kompozitleyip sunuma hazır hale getirebilirsiniz, arada gereken her şey için (mocap, tracking vs) ayrı birer Foundry yazılımının mevcut olduğunu da unutmayın. Yüksek lisans ücretleri gözünüzü korkutuyorsa firma ticari olmayan öğrenmeye yönelik sürümleri sitesinde ücretsiz olarak kullanıma sunmuş durumda.

Planar Tracking adlı ilk dersi aşağıdan izleyebilirsiniz. Diğer dersler için sizi buradan kanala alalım. Kanalın Facebook adresi için ise buradan buyurun.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir