Art of CGI  18 Ekim 2018   Ana Sayfa/Eğitim  

Ücretsiz Houdini FX Giriş Eğitimleri

6 sene önce

Kaan Mutafoğlu Hacettepe Üniversitesinden Bilgisayar Animasyonu ve Oyun Teknolojileri bölümünden mezun ve Kanada’ki Senaca eğitim kurumundan VFX üzerie eğitim almış bir CG sanatçısıdır. MPC firmasında da bir dönem dijital kompozit sanatçısı olarak çalışmıştır.

Malumunuz üzere Houdini FX birçok filmde, oyunda gerçekçi ve kompleks efektler elde etmek için kullanılan prosedürel yapıda node tabanlı bir 3D yazılımdır.

Yazılım Side FX firması tarafından geliştirilmektedir ve geçtiğimiz günlerde 17. Banshee versiyonu çıkmıştır. Piyasadaki diğer 3D yazılımlar gibi modelleme, texturing, animasyon, rendering hatta compositing gibi özellikleri olan güçlü simülasyon özellikleri ile dikkat çeken prosedürel yapısı ile piyasadaki en önemli 3D-VFX yazılımlarından biridir.

Kaan Mutafoğlu tarafından açılan Youtube kanalından Houdini’ye giriş niteliğindeki Houdini derslerinin ilginizi çekmesini umuyoruz. İlk dersi aşağıdan izleyebilirsiniz, diğer dersler için oynatma listesi ise burada. Kanala abone olmayı, zaten az sayıda olan Houdini içeriklerinin devamı için videoları beğenmeyi unutmayın.

Ayrıca Kaan Mutafoğlu’nun Youtube kanalında yeni başladığı, devamının gelmesini umut ettiğimiz Foundry NukeX eğitimlerininde mevcut olduğunu hatırlatalım.

Bu Houdini eğitimleri 16 versiyonuna göre anlatılmıştır. Geçen hafta yeni çıkan Banshee versiyonuna kısadan bir göz gezdirmek isterseniz aşağıya Sneak Peek videosunu ekliyoruz.

MPC firmasında çalışan FX TD Timuçin Özger tarafından yazılıma giriş seviyesindeki bir diğer eğitsel içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir