Art of CGI  27 Ekim 2018   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Unreal Engine Geliştiricisi Epic Games 1.25 Milyar Dolar Yatırım Aldı

6 sene önce

Fornite’ın geliştiricisi ve Unreal Engine oyun motorunun içerik oluşturucusu Epic Games, dün 1,25 milyar dolarlık yatırım aldı.

Akıllara zarar bir para bizim türk liramız ile 7 milyar türk lirası yapıyor. 🙂 Finansmana KKR, ICONIQ Capital, Smash Ventures, aXiomatic, Vulcan Capital, Kleiner Perkins ve Lightspeed Venture Partners gibi şirketler katkıda bulundu. Bu yatırım ile beraber Epic Games’in değerlemesinin ise 15 milyar dolara yükseldiği tahmin ediliyor.

Fortnite’ın yanı sıra, Epic Games, son birkaç yılda VR ve AR endüstrileride büyük bir ilgiyle karşılaştı ve Unreal Engine’i her ikisiyle de uyumlu hale getirdi. Ayrıca Chaos Group ile yaptığı işbirliği neticesinde şimdilik 3ds Max ve SketchUp Vray sahnelerini Unreal Engine oyun motorunda direk gerçek zamanlı çıktı alınabilir hale getirdi. Bu konu ile ilgili Unreal Studio eski adıyla Datasmith haberimiz burada.

Şirket hala Epic CEO’su ve kurucusu Tim Sweeney tarafından yönetiliyor ve çoğunluk hissesi onda Bu yatırım ile yatıcımcılar şirkete küçükte olsa ortak oldular. Ancak 2012 yılında şirketin yüzde 40’ının Çinli internet devi Tencent tarafından satın alındığını da hatırlatalım.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir