Art of CGI  24 Haziran 2020   Ana Sayfa/Yazılım  

xpFluid FLIP ile Yeni xParticles Pek Yakında

4 sene önce

xParticles Insydium firması tarafından geliştirilen sadece Cinema 4D üzerinde çalışan motion design ve simülasyon için geliştirilmiş bir eklentidir.

Güçlü rakipleri arasında farklı işler yapan TyFlow, PhoenixFD, FumeFX ve RealFlow gösterilebilir. Bu bir çok yazılım eklentisine direk rakip diyemesek de yaptığı yeni geliştirmeler ile tüm çözümleri kendi bünyesinde yapmaya başladı.

Geçtiğimiz yıllarda NAVIE Effex’i satın almasıyla sıvı simülasyonlarına da ağırlık veren yazılım RealFlow ve Phoenix FD nin yaptığı aynı işleri daha stabil yapar hale geldi.

Tabi ki simülasyon deyince Houdini’yi saymıyoruz o işlere girersek çıkamayız.

Firma tarafından yeni yayınlanan Sneak Peek videosunda xpDomain’i yeniden tüm yönleriyle baştan yazdıkalarını ifade ettiler. Artık sahil simülasyonu gibi işlerinizde kullanılabilecek olan xParticles’a yeni güncelleme ile gelecek olan FluidFLIP ile FLIP ve ACID çözücüleri eklenecek.

ACID çözücüsü (solver) sıvının açısal süratini daha iyi hesapladığını, daha kuvvetli vestabil yaptığını iddia ediyorlar. Yeni sürümde gelecek olan güncellemeler hakkında BURAYI izyaret edebilirsiniz.

Demoda kullanılan PC özellikleri ile şöyle: İşlemci: i7-7820X CPU @ 3.60GHz, 8 Ekran Kartı: 2 x Nvidia Geforce GTX 1080Ti RAM: 64.0 GB

art-of-cgi-advertorial

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir