Art of CGI  5 Eylül 2017   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Oyun Devi Ubisoft’tan Yeni Yatırımlar

7 sene önce

Ubisoft, Fransız video oyun geliştiricisi ve yayımcısı firmadır. Kısmen(%20) Amerikalı Electronic Arts ile ortaktır, fakat yine de Electronic Arts firmasından bağımsız olarak çalışmaktadır. Şubat 2001’de Almanya merkezli Blue Byte Software şirketini satın alan firmanın 28 ülkede stüdyosu bulunmaktadır.

Şirket önümüzdeki yıl Saguenay (Kanada-Quebec) şehrinde yeni stüdyo kuracaktır. Ubisoft ayrıca, bölgesel genişlemeyi sürdürmeyi ve 2027’de Quebec Eyaleti’nde bir başka stüdyoyu açmayı planlıyor. Bu yeni yatırım, Ubisoft’un 1997 yılından bu yana toplam 3.5 milyar ABD doları tutarındaki cari operasyonuna ek olarak bulunuyor. Bu yeni büyüme aşamasının sonunda şirket 4.600 kişiye istihdam sağlayacak.

Tom Clancy’s The Division ve Far Cry Primal oyunları 2016 yılının ilk çeyreğinde Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok satılan iki oyun olmuştur. Bu satışlarıyla 2016 yılının başında en başarılı oyun şirketi unvanını kazanmıştır.Ve çok tutulan For Honor, Assasins Creed, Watch Dogs ve The Crew gibi oyun serilerini de yapan firmadır. Aşağıdaki videodan 20 yıllık Ubisoft Quebec operasyonlarının tarihini izleyebilirsiniz.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir