Art of CGI  24 Ocak 2019   Ana Sayfa/Yazılım  

Lightwave 2019 Sessiz Sedasız Yayınlandı

5 sene önce

Newtek, Lightwave 2019’un, bir önceki sürümden bir yıl sonra Unreal Engine ile canlı bağlantı, yeni sculptl araçlarınıda içeren geliştirilmiş FBX ve OpenVDB desteği bulunansürümünü piyasaya sürdü.

Autodesk ürünlerinin yeni sürümlerine kıyasla daha fazla yenilik vadeden bu yeni sürüm, ülkemizde fazla kullanıcısı olmasa da Lightwave için önemli bir sürüm. 2015 yılından sonra 3 yıl yeni sürüm çıkarmayı durduran firma tekrar atağa geçmiş durumda. Ara vermeden sonraki yeni sürümün haberini burada yapmıştık.

Köprüyü geçerli kılmak için, kullanıcıların etkileşimli olarak neyi içe veya dışa aktaracağını seçmelerine bağlı. Düzen ve Modeler’den mevcut FBX dosyalarına eklemelerine, birçok FBX dosyalarından LightWave varlıklarını oluşturulmasına ve daha pek çok şeye olanak tanıyan Lightwave 2019 OpenVDB desteğiyle geliyor. Buda volumetrik dataları program içerisinde render alabileceğiniz anlamına geliyor.

Bu sürümde ayrıca akışkan simülasyonuna, duman ve yangın etkilerine izin veren çözücüler de dahil edildi ve metamorfik adında yeni bir heykel ve resim aracı da eklendir.

Sert köşeleri yumuşatmak için kenar modu ve kir ve aşınma ve yıpranma eklemek için eğri bazlı gölgelendirici de dahil olmak üzere çeşitli gölgelendirme ve görüntü oluşturma geliştirmeleri de yine bu sürümün öne çıkan özellikleri arasında. NVIDIA OptiX denoising desteğinide unutmamak lazım.

Prosedürel yüzey şekilleri oluşturmak için kullanılabilen veya meshleri hacimlere dönüştürmek için gereken iş akışlarında kullanılacak yeni bir primitive ile gerçek zamanlı Boolean işlemlerini de sağlayabilirsiniz. Bu özellik Cinema 4D R20 deki volume modeling aracına çok benziyor.

Son olarak, diğer iyileştirmeler arasında HiDPI ekranlar için geliştirilmiş destek, oyun sanatçıları için kemik iyileştirmeleri ve daha fazlası var.

Lightwave 2019, yeni lisanslar için 995 dolar ve yükseltmeler için 395 dolar ücret ödüyorsunuz. (31 Mart 2019 tarihine kadar geçerlidir). 30 günlük ücretsiz deneme sürümü de mevcut olan yazılım için ayrıntılı bilgiler burada.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir