Art of CGI  16 Ocak 2020   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Türk Oyun Duayeni Mevlüt Dinç’in Kitabı Satışta

4 sene önce

Hayat Bir Oyun, oyun sektörünün önemli isimlerinden Mevlüt Dinç’in bizlere kendi kaleminden aktardığı yaşam ve başarı öyküsü kitabının satışta.

Bu kitapta, daha önce bilgisayar konusunda bilgisi ve eğitimi olmayan, bilgisayar oyunlarına da ilgi duymayan birinin nasıl dünya çapında ünlü bir oyun yazarı olduğuna tanıklık edeceksiniz.

İngiltere’deyken bir arkadaşının ısrarıyla satın aldığı oyun bilgisayarı ZX Spectrum ile bu yolculuğa başlayan Dinç, hiç kimsenin yardımı olmaksızın kitap ve dergilerden oyun programlamayı öğrenme serüveni ve daha fazlası…

Kitabında kariyerinden alıntılar yapan Dinç, bugüne kadar başından geçen zorlukları ve başarı öyküsünü kaleme aldı. Oyun geliştirme sürecine ve bir uzmanın hayatından kesitler sunan bu kitaba ilginiz varsa BURADAN %40 indirimli ve imzalı şekilde satın alabilirsiniz.

Tanımayanlar için Mevlüt Dinç kimdir?

1988 senesinde İngiltere’de kurduğu Vivid Image adlı şirketiyle, The First Samurai ve Street Racer gibi önemli video oyunlarına imza atan yapımcı, 2000 senesinde Türkiye’ye dönerek Dinç İnteraktif adıyla yeni firmasını kurmuştu. 2004 senesinde adını Sobee olarak değiştirmiş olduğu şirketini, 2009 senesinde Türk Telekom’a satan Mevlüt Dinç 2013’te Sobee’den ayrıldı.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir