Art of CGI  13 Temmuz 2021   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Zynga, Türk Forgerhero ve ByteTyper’ı Satın Alıyor

3 sene önce

Daha önce Peak Games, Gram Games ve Rollic Games’i bünyesşne katan ABD merkezli mobil oyun stüdyosu Zynga şimdi de bir başka Türk oyun şirketini almaya hazırlanıyor.

Zynga şimdi de Forgerhero ve iştiraki ByteTyper’ı Zynga’nın ana hissedarı olduğu Rollic üzerinden yapacak olan Zynga, böylelikle bu iki oyun stüdyosu dolaylı olarak Zynga çatısı alında faaliyet gösterecek. Devralma işlemi için Rekabet Kurumu’na devralma başvurusu yapıldı ve Rekabet Kurumu web sitesinde konu hakkında resmi açıklama yayınlandı.

Anlaşmanın maddi boyutu hakkında bilgi bulunmasa da firmanın halihazırda 20 adet oyunu bulunuyor. Zynga, bugüne kadar Türk şirketlere 2,3 milyar dolar harcadı. Türkiye’nin ilk unicorn olan Peak Games, gibi firmalar ile ülkemiz mobil oyun sektöründe güçlü firmaların doğuşuna sahne oluyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda Dream Games ismindeki yerli mobil oyun şirketi 1 milyar dolar değerlemeyi aştığını duyurarak Türkiye’nin üçüncü unicorn şirketi olmuştu. Zynga’nın Türkiye oyun sektörü üzerinde ne gibi satın alımlar yapacağını da merakla beklenirken belki de ileride hayalini kurduğunuz oyun firması birgün Zynga’nın radarına takılabilir.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

“Zynga, Türk Forgerhero ve ByteTyper’ı Satın Alıyor” için bir cevap

  1. Akıl Mantık dedi ki:

    Ancak bu olur. Şirketini satmak bir başarı değildir. Yapılan bir 3A oyun milyonlarca satıp animasyon ve film sanatıyla birleştiriliyorsa o zaman bir başarı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir